اردبیل فردا
 
اردبیل فردا (پر فروش ترین نشریه استان اردبیل ) گستره شمالغرب و گیلان
رئيس مجمع نمايندگان استان اردبيل در مجلس:
 
حركت حاج‌بابايي در استخدام نيروهاي كارآمد شاهكار است

 رئيس مجمع نمايندگان استان اردبيل در مجلس شوراي اسلامي گفت: حركت وزير آموزش و پرورش در استخدام فارغ‌التحصيلان دانشگاهي و نيروهاي كارآمد شاهكار اين دستگاه براي رفع مشكلات كمبود نيروي انساني است.


به گزارش خبرگزاري فارس از اردبيل، بشير خالقي شامگاه سه‌شنبه در همايش معلمان جديدالاستخدام آموزش و پرورش در اردبيل اظهار داشت: در تاريخ تعليم و تربيت اين كشور چنين اقدام انقلابي و مردم‌مدار بي‌سابقه بوده كه بخشي از انتظارات جامعه را از دستگاه عظيم تعليم و تربيت برآورده كرده است.
وي تصريح كرد: مجلس با نظارت دقيق بر عملكرد آموزش و پرورش در يك سال صدارت حاج‌بابايي به صراحت به اين نكته پي برده است كه خدمتگزاري صادقانه و بي‌ادعا و دلسوزانه از نشانه‌ها و افق‌هاي روشني است كه در يك سال گذشته شاهد به عينيت نشستن آنها بوديم.
خالقي افزود: اگر در گذشته عده‌اي در برابر برخي خواسته‌هاي مجلس و مردم و نمايندگان سرسختي نشان مي‌دادند و در تعيين تكليف معلمان حق‌التدريس و آموزشياران نهضت سوادآموزي به رغم تلاش آنها اقدامي اساسي انجام نمي‌شد اما با روي كار آمدن وزير پرتلاش و موفق آموزش و پرورش بسياري از اين كاستي‌ها برطرف شده و ما در آستانه بازگشايي مدارس شاهد ورود 70 هزار معلم جديد به چرخه تعليم و تربيت هستيم.
وي نگاه بنيادين در آموزش و پرورش را بسيار ضروري اعلام كرد و ادامه داد: اگر اين تحول بنياديني كه اسناد آن در حال نهايي شدن است، محقق شود بسياري از معضلات در اين حوزه به حداقل رسيده و برطرف مي‌شود.
به گزارش فارس، نماينده مردم خلخال و كوثر در مجلس شوراي اسلامي اضافه كرد: نبايد از اين فرصت به دست آمده به سادگي گذشت چرا كه اگر نتوانيم به وظيفه انقلابي خود در يك تغيير و تحول اساسي در دستگاه تعليم و تربيت عمل كنيم در آينده غبطه اين فرصت‌هاي از دست داده را مي‌خوريم.
خالقي گفت: بزرگ‌ترين خدمتي كه وزير پرتلاش و دلسوز آموزش و پرورش گام در تحقق آن گذاشته است، ايجاد بسترهايي است تا بتواند عزت و شوكت معلم را به جايگاه واقعي خود برساند تا در جامعه مورد تكريم و تجليل همگان قرار گيرد.
وي افزود: اگر بتوانيم آموزش و پرورش را در نظام اسلامي خود محور و مدار تمام كارها قرار دهيم تحولاتي كه به دنبال آن ظهور و بروز پيدا مي‌كند نيز براي اين كشور خوش يومن و پر از خير و بركت است.
خالقي شروع سال تحصيلي را شروعي براي بارور شدن انديشه‌ها و اعتقادات معنوي دانست و تصريح كرد: دانش‌آموز تشنه معرفت و شناخت معلمي دلسوز مي‌خواهد كه امروز با تأمين آن بخش عظيمي از مشكلات اين دستگاه فراگير برطرف شده است.
رئيس مجمع نمايندگان استان در پايان خاطر‌نشان كرد: اميدواريم با درايتي كه از وزير كاردان آموزش و پرورش سراغ داريم به زودي مشكلات تمام معلمان حق‌التدريس و آموزشياران پرتلاش نهضت سوادآموزي برطرف شده و زمينه ايجاد امنيت و آرامش رواني آنها به نفع شايسته فراهم شود.


ادامه مطلب
نوشته شده در تاريخ چهارشنبه سی و یکم شهریور ۱۳۸۹ توسط  سرویس اردبیل فردا

به مناسبت هفته دفاع مقدس

عکسهای رئوف محسنی در خانه عکاسان به نمایش درمی‌آید

مستندهای اجتماعی رئوف محسنی با عنوان "گلزار شهدا" به مناسبت هفته دفاع مقدس در خانه عکاسان به نمایش گذاشته می‌شود.

 ادامه مطلب
نوشته شده در تاريخ سه شنبه سی ام شهریور ۱۳۸۹ توسط  سرویس اردبیل فردا
عکسی عجیب که فقط ۱ بار در سال می‌ توان دید
این تصویر که بسیار عجیب به نظر می رسد اگرچه مدتهاست که از انتشار آن می گذرد و شاید بسیاری از مخاطبان و مراجعان به اینترنت  بارها آن را دیده باشند اما چون این عکس را که یک  صخره در برمه است فقط در یک روز خاص از سال میتوان شکار کرد و آنهم در ماه سپتامبر اقدام به انتشار مجدد آن شد.


ادامه مطلب
نوشته شده در تاريخ سه شنبه سی ام شهریور ۱۳۸۹ توسط  سرویس اردبیل فردا
 

عکس چند پوستر انتخاباتیادامه مطلب
نوشته شده در تاريخ دوشنبه بیست و نهم شهریور ۱۳۸۹ توسط  سرویس اردبیل فردا
عکس:زنان هیئت ایرانی عازم نیویورکمنبع پارسینه - زنان هیئت ایرانی عازم نیویورک در فرودگاه الحزایر


ادامه مطلب
نوشته شده در تاريخ دوشنبه بیست و نهم شهریور ۱۳۸۹ توسط  سرویس اردبیل فردا

صفی الدین اردبیلی؛ عارف و شاعر قرن هشتم هجری

 گروه دین و اندیشه: صفی الدین ابوالفتح اسحاق ملقب به شمس الدین و معروف به شیخ صفی عارف و شاعر قرن هشتم هجری قمری است .

نسب او را با نوزده واسطه به امام موسی کاظم(ع) امام هفتم شیعیان رسانده اند . او فرزند مردی زارع بود و در روستای کلخوران واقع در شمال غربی اردبیل زاده شد . به جز مدتی که به فارس و گیلان سفر کرد، تا پایان عمر در همان روستا ساکن بود .ادامه مطلب
نوشته شده در تاريخ دوشنبه بیست و نهم شهریور ۱۳۸۹ توسط  سرویس اردبیل فردا
 

شهردار سرعين عزل شد

 

عضو شوراي شهر سرعين از عزل موسي کنعانپور، شهردار سرعين خبر داد.

شهريارموسي زاده در گفت و گو با خبرنگار ايسنا توضيح داد: در پي نارضايتي مردم شهر سرعين از شهردار در آخرين نشست اعضاي شوراي شهر با طرح چهل سوال، تقاضاي استيضاح از سوي مردم بررسي شد که منجر به عزل وي شد.

 

وي افزود: به استناد ماده 73 قانون تشکيلات وظايف شوراي اسلامي شهرها و قانع نشدن شدن اعضاي شوراي شهر سرعين براي جواب سوال‌ها از سوي شهردار موسي کنعانپور، با اکثريت مطلق آرا، عزل و شهروز نيک بخت معاون شهرداري سرعين به عنوان سرپرست شهردار سرعين به صومرت موقت معرفي شد.

موسي زاده تصريح کرد: در پي انجام انتخابات، مهدي هدايت، شهردار دوره قبل سرعين که معاونت عمراني فرمانداري اردبيل را برعهده داشت با اکثريت آرا به عنوان شهردار سرعين انتخاب شد؛ هم اينك اين اقدام در حال طي شدن تشريفات اداري است.

 


ادامه مطلب
نوشته شده در تاريخ شنبه بیست و هفتم شهریور ۱۳۸۹ توسط  سرویس اردبیل فردا

علي دايي در نشست خبري پرسپوليس:
خيلي وقت‌ها روزنامه و مجله مي‌خرم تا ببينم خودم چه گفته‌ام!

سرمربي تيم فوتبال پرسپوليس گفت: سطح كيفي پرسپوليس كنوني 50 درصد آن چيزي است كه من مي خواهم و اين تيم هيچ وقت به سطح مطلوب نمي‌رسد مگر آنكه تمام بازيكنان را براي مدتي كافي در اختيار داشته باشيم.

به گزارش خبرگزاري دانشجويان ايران(ايسنا)، علي دايي در نشست خبري باشگاه پرسپوليس در پاسخ به اولين سوالش كه پيرامون مشخص شدن جايگزيني براي مهدي تارتار در كادر فني اين تيم پرسيده شد؛ گفت: هنوز هيچ تصميمي در اين باره نگرفته‌ايم و هيچ گزينه‌اي را مدنظر نداريم. ما پس از بازي با شهرداري تبريز به اندازه كافي وقت داريم. تا بهترين گزينه را انتخاب كنيم.ادامه مطلب
نوشته شده در تاريخ پنجشنبه بیست و پنجم شهریور ۱۳۸۹ توسط  سرویس اردبیل فردا
 

اكبر عبدي در بيمارستان بستري شد

 

ایلنا: اکبر عبدي(بازيگر سينماي ايران) شب گذشته(22 شهريور) به دنبال متورم شدن پاي راست؛ در كلينيك سعادت آباد تهران بستري شد.
رضا حسين‌مردي؛ از دوستان اكبر عبدي؛ در گفتگو با خبرنگار ايلنا، با اعلام اين مطلب افزود: اكبر عبدي شب گذشته پس از متورم شدن پاي راست خود به بيمارستان كلينيك سعادت آباد مراجعه كرده است و هم اكنون در اين كيلينيك بستري است.
وي ادامه داد: در معاينه اوليه پزشكان احتمال لخته شدن خون در پاي وي را داده‌اند. پزشكان هم‌اكنون درحال معاينه و سونوگرافي هستند تا احتمال لخته شدن خون در پاي وي را بررسي كنند.
حسين مردي افزود: به احتمال فراوان اكبر عبدي تا يك هفته در بيمارستان بستري است.


ادامه مطلب
نوشته شده در تاريخ چهارشنبه بیست و چهارم شهریور ۱۳۸۹ توسط  سرویس اردبیل فردا
 

 

 

هاشمي رفسنجاني:/
 جريان خودسر سمي براي كشور است

 

رييس مجلس خبرگان رهبري گفت: اگر روحانيت متفرق شود، بهانه‌ خوبي به دست ديگران مي‌افتد، پس ان‌شاءالله روحانيت هوشياري خود را حفظ كند و به جامعه وحدت تزريق كند.ادامه مطلب
نوشته شده در تاريخ چهارشنبه بیست و چهارم شهریور ۱۳۸۹ توسط  سرویس اردبیل فردا

   

  فعاليت 11 شركت فعال در زمينه آسانسور

 در اردبيل غير مجاز اعلام شد

اردبيل - اداره كل استاندارد و تحققيات صنعتي استان اردبيل فعاليت 11 شركت فعال در زمينه آسانسور را در اين استان غير مجاز اعلام كرد . 

 

به گزارش خبرنگار ايرنا ،اين شركت ها به نام هاي شركت ايمن فراز آرتاويل ، آسانسور سفير ، عصر برج آسيا ، مهيار صنعت ، عصر نوين گيتي ، آسانسور ايمن صعود ، آسانسور ديبا ، تهران برج ، آسانسور كسري ، آسانسور گيتا فراز و ايمن سازان ارتفاع به صورت غيرقانوني فعاليت مي كردند.

اداره كل استاندارد و تحقيقات صنعتي استان اردبيل اعلام كرد كه براي اين شركت ها پرونده تخلف تشكيل و به مراجع قضايي استان معرفي شده اند.

 


ادامه مطلب
نوشته شده در تاريخ سه شنبه بیست و سوم شهریور ۱۳۸۹ توسط  سرویس اردبیل فردا
به دنبال اختلاف صاحب شتر و مالك مزرعه؛
يك شتر دوكوهانه در مغان به شكل زجرآوري كشته شد

 يك شتر دوكوهانه در منطقه مغان قرباني اختلاف صاحبش با مالك مزرعه مجاور شد و به شكل فجيعي كشته شد.


در اين حادثه كه عصر امروز و در منطقه پارس‌آباد رخ داد، صاحب و پرورش‌دهنده اين شتر دوكوهانه با صاحب مزرعه همسايه اختلاف پيدا كرد. و شتر او كه به قصد خوردن آب به حريم مزرعه صاحب آن گام گذاشته بود با بي‌رحمي تمام توسط داس بلند موسوم به «درگز» از پاي درآمد.
به دنبال اين حادثه تأسف‌بار، مسئول طرح تكثير و پرورش شتر دوكوهانه استان اردبيل و استاد دانشگاه دامپزشكي تهران با اظهار تأسف از اين حادثه گفت: هم اكنون تنها 176 نفر شتر دوكوهانه در كشور وجود دارد.
امير نياسري افزود: از اين تعداد 156 نفر در استان اردبيل و 20 نفر ديگر در ساير نقاط كشور نگهداري مي‌شود.
وي با اشاره به تلاش‌هاي انجام گرفته براي جلوگيري از انقراض نسل شتر دوكوهانه در كشور اظهار داشت: با تحقيقات و برنامه‌ريزي‌هاي دقيق سعي كرديم با جلوگيري از اين انقراض به توليد مثل آنها نيز كمك كنيم.
اين استاد دانشگاه تصريح كرد: طرح تكثير نسل اين نوع شتر دوكوهانه از سال 78 در منطقه آغاز شده و با پيگيري‌هاي لازم و اعمال نظارت‌هاي دقيق اين طرح تاكنون نتايج مثبت داشته است.
نياسري خاطر نشان كرد: تاكنون چهار نفر شتر دوكوهانه به روش انجماد اسپرم و انتقال جنين از شتر دوكوهانه به تك‌كوهانه در ايستگاه تحقيقاتي جهادآباد مشگين‌شهر متولد شدند.
وي اضافه كرد: شايسته نيست با چنين حركت‌هاي دور از منطق و عقل زمينه از بين رفتن نسل شتر دوكوهانه را فراهم آوريم در حالي كه با حرف و منطق مي‌توانستيم از اين حادثه تأسف‌بار جلوگيري كرده و اجازه ندهيم يكي از اين شترها تلف شده و از بين برود.
مسئول طرح تكثير و پرورش شتر دوكوهانه استان اردبيل به حساسيت كار مركز تحقيقاتي تكثير شتر دوكوهانه اشاره كرد و ادامه داد:‌ اميدواريم با دقت و هوشمندي مردم و صاحبان شترها بتوانيم در اين طرح به موفقيت‌هاي قابل توجهي نيز دست يابيم.


ادامه مطلب
نوشته شده در تاريخ سه شنبه بیست و سوم شهریور ۱۳۸۹ توسط  سرویس اردبیل فردا

بازتاب همه پرسی ترکیه ؛

ضربه اردوغان به قلب سکولاریسم

 گروه بین الملل: رسانه های جهان عرب امروز به صورت گسترده ای به همه پرسی قانون اساسی ترکیه و موافقت مردم این کشور با اصلاحات موردنظر "رجب طیب اردوغان" توجه داشته اند و از آن به عنوان ضربه ای بر قلب سکولاریسم نام برده اند.ادامه مطلب
نوشته شده در تاريخ دوشنبه بیست و دوم شهریور ۱۳۸۹ توسط  سرویس اردبیل فردا

در يك حركت غيرقانوني:

 يك قلاده خرس كمياب در مشگين‌شهر كشته شد

 

 اردبیل فردا -در يك حركت غيرقانوني از سوي برخي از افراد خاطي و سودجو لاشه يك قلاده خرس نادر قهوه‌اي در مشگين‌شهر كشته شد. به گزارش خبرنگار اردبیل فردا رئيس اداره حفاظت محيط زيست شهرستان مشگين‌شهر بعد از ظهر امروز در جريان بازديد از منطقه كشف شده لاشه يك قلاده خرس نادر قهوه‌اي گفت: هر چند پيگيري‌هاي لازم براي دستگيري عاملان اين اقدام غيرقانوني آغاز شده اما با بي‌توجهي محض اين اقدام موجب كشته شدن يك قلاده خرس بي‌نظير از نظر وزن و اندازه در منطقه شده است. حسين دهقاني با اظهار تأسف از اين حركت افزود: با بررسي‌هاي اوليه متوجه شديم كه اين خرس نادر و كمياب با تفنگ شكاري كشته شده و در حوالي روستاي خانباز از توابع بخش مركزي نيز لاشه آن پيدا شده است. وي به انقراض نسل خرس قهوه‌اي در مناطق مختلف استان و حتي بخش‌هاي زيادي از كشورمان اشاره كرد و اظهار داشت:‌ منطقه شيروان دره‌سي مشگين‌شهر از جمله زيستگاه‌هاي اصلي خرس قهوه‌اي است كه به نظر مي‌رسد با اين حركت‌ها نسل خرس قهوه‌اي در حال از بين رفتن است. دهقاني اين مناطق را جزو مناطق حفاظت شده اعلام كرد و ادامه داد: برخي از اهالي روستا به دليل ممانعت خرس‌ها از حضور در اطراف باغ‌ها و زنبورستان‌ها اقدام به كشتن اين حيوانات نادر مي‌كنند كه به تمام مأموران حفاظت محيط زيست اعلام شده از اين امر جلوگيري كنند. رئيس اداره حفاظت محيط زيست شهرستان مشگين‌شهر تصريح كرد: در صورت ايجاد مزاحمت براي باغداران و زنبورداران نيز با راهكارهايي غير از كشتن بايد به دفع اين حيوانات پرداخت تا مبادا به حيات و تداوم زندگي اين حيوانات لطمه‌اي وارد شود. دهقاني خاطر‌نشان كرد: در سال گذشته نيز شاهد چنين اعمال غيرقانوني بوديم كه يك قلاده خرس توسط افراد ناشناس بر اثر تيراندازي كشته و از برخي قسمت‌هاي آن بهره‌برداري شده بود. وي به برخورد قاطع و قانوني با متخلفان اشاره كرد و گفت: پرونده مقدماتي اين حادثه تشكيل شده و با شناسايي فرد خاطي با او به صورت قانوني برخورد مي‌شود. رئيس اداره حفاظت محيط زيست شهرستان مشگين‌شهر به آمادگي مأموران حفاظت محيط زيست و همچنين داير شدن پاسگاه‌هاي حفاظتي در مناطق مختلف اشاره كرد و افزود: سعي داريم جلوي چنين اقدامات غيرقانوني را گرفته و اجازه ندهيم به حيات وحش صدمه و ضربه‌اي جبران‌ناپذير وارد شود.ادامه مطلب
نوشته شده در تاريخ یکشنبه بیست و یکم شهریور ۱۳۸۹ توسط  سرویس اردبیل فردا
دادستان تهران:
"سارا شورد " تبعه آمريكايي آزاد مي‌شود

 دادستان تهران از امكان آزادي يكي از سه‌تبعه آمريكايي كه در ايران در بازداشت به سر مي‌برند، خبرداد.


به گزارش خبرنگار حوزه قضايي خبرگزاري فارس، عباس جعفري دولت‌آبادي دادستان عمومي و انقلاب تهران صبح امروز در نشست خبري خود با خبرنگاران رسانه‌ها گفت:‌سارا شورد جاسوس آمريكايي با توديع وثيقه 5 ميليارد ريالي مي‌تواند آزاد شود.
وي افزود: اين تبعه آمريكايي ممنوع‌الخروج نيست.
به گفته دادستان عمومي و انقلاب تهران قرار بازداشت دو جاسوس ديگر آمريكايي تمديد شده است.
اخبار تكميلي متعاقبا ارسال مي‌شود.


ادامه مطلب
نوشته شده در تاريخ یکشنبه بیست و یکم شهریور ۱۳۸۹ توسط  سرویس اردبیل فردا

منشور حقوق بشر کوروش در تهران - عکس

منشور حقوق بشر کوروش پس از گذشت چهل سال توسط جان کرتیس مدیر بخش خاورمیانه موزه بریتانیا به موزه ملی ایران تحویل داده شد.

[تصویر: 9_8906200374_l600.jpg]ادامه مطلب
نوشته شده در تاريخ یکشنبه بیست و یکم شهریور ۱۳۸۹ توسط  سرویس اردبیل فردا

استعفاي شهردار خلخال پذیرفته شد

اردبیل فردا: پس از ماه‌ها كشمكش شوراي شهر خلخال و شهردار اين شهر، جواد نعمتي استعفا داد و اين استعفا نيز بلافاصله مورد پذيرش و موافقت شورا قرار گرفت.

به گزارش خبرنگار اردبیل فردا؛ اين استعفا كه صبح روزگذشته با تاييد شوراي شهر و موافقت آنها وارد فاز جديدي شد به دليل فشار چند ماه اخير برخي از اعضاي شورا و مسئولان به شهردار بوده كه بالاخره سبب شده جواد نعمتي پس از 16 ماه خدمت از مسئوليت خود كنار برود.

اين امر در حالي اتفاق مي‌افتد كه شهرداري خلخال برنامه‌هاي مختلفي را براي اجرا و انجام در دست داشت اما با اختلافات به وجود آمده و با بهانه قرار دادن ادامه تحصيل جواد نعمتي از مسئوليت خود كناره‌گيري كرده تا زمينه براي حضور فرد ديگري كه مورد هدف و نظر شوراي شهر بوده است، مهيا شود.

به دنبال اين استعفا و پذيرش آن از سوي شوراي شهر خلخال، محمد ساده‌روح به عنوان سرپرست شهرداري خلخال معرفي شد و فعاليت خود را آغاز كرد.

به گزارش اردبیل فردا، محمد ساده‌روح پيش از اين به مدت چهار سال شهردار كلور بود كه به دنبال استعفاي جواد نعمتي از سمت شهرداري خلخال جايگزين او شده است.

با اين جابه‌جايي به نظر مي‌رسد بخشي از التهاب ناشي از دعواها و درگيري‌هاي شوراي شهر و شهرداري خلخال پايان يابد و اين امر كه به نظر مي‌رسد به روند عمراني و اجرايي شهر ضربه‌اي وارد كرده است از بين مي‌رود.

هر چند تبعات اين شايعه همچنان دامنه‌دار و گسترده است اما به نظر مي‌رسد با استعفاي شهردار سابق خلخال و انتخاب سرپرست شوراي شهر در يك فرصت زماني مناسب نسبت به انتخاب شهردار اين شهر اقدام تا بتواند از زير فشار برخي انتقادها و شايعات پيراموني رهايي پيدا كند.

جواد نعمتي كه در 16 ماه خدمت‌رساني در شهر خلخال توانسته بود بخشي از اقدامات عمراني و اجرايي سال‌هاي گذشته را تكميل و يا به اجراي برخي طرح‌هاي جديد همت بگمارد در پاسخ به دلايل استعفاي خود تنها ادامه تحصيل را بيان كرده و از بيان حقايق ديگر امتناع كرده است.

شهردار خلخال در دوران مسئوليت و مديريت خود در كنار اجراي برخي از پروژه‌هاي اساسي در سطح اين شهر اقدامات لازم را نيز براي انتقال محل دفن زباله شهري به ساير مناطق فراهم كرد اما همچنان اين معضل با توجه به اختلاف نظري كه در بين مسئولان وجود داشت در هاله‌اي از ابهام قرار گرفت.


ادامه مطلب
نوشته شده در تاريخ شنبه بیستم شهریور ۱۳۸۹ توسط  سرویس اردبیل فردا

حسین شریعتمداری  به احمدی نژاد:

مشایی به زودی پیشنهادی به شما خواهد داد ، آن را نپذیرید!

عصرایران - حسين شريعتمداري ، مدیر مسؤول کیهان در سرمقاله امروز خود با تاکید بر حمایتش از رئیس جمهور ، به وی هشدار داد که نفوذی هایی در اطراف او جمع شده اند .

شریعتمداری که از منتقدان پر و پا قرص اسفندیار رحیم مشایی به شمار می رود ، بدون آن که نامی از او ببرد ، با اشارت هایی به او می پردازد و پیش بینی می کند که او در آینده نزدیک ، به احمدی نژاد خواهد گفت که با اصولگرایان مرزبندی کند.

کیهان در ادامه از رئیس جمهور می خواهد که این پیشنهاد را رد و در هویت پیشنهاد دهنده تردید کند.


ادامه مطلب
نوشته شده در تاريخ چهارشنبه هفدهم شهریور ۱۳۸۹ توسط  سرویس اردبیل فردا
متن كامل گزارش جديد آمانو درباره برنامه هسته‌اي ايران

مديركل آژانس بين‌المللي انرژي اتمي در گزارش جديد خود درباره برنامه هسته‌اي ايران بر نبود انحراف در فعاليتهاي هسته‌اي تهران تاكيد كرد.


به گزارش فارس، "يوكيو آمانو " مدير كل ژاپني آژانس بين‌المللي انرژي اتمي گزارش جديد خود درباره برنامه هسته‌اي ايران را دوشنبه شب منتشر كرد كه متن كامل آن به شرح زير است:ادامه مطلب
نوشته شده در تاريخ سه شنبه شانزدهم شهریور ۱۳۸۹ توسط  سرویس اردبیل فردا
 

تمرين تيم ملي اسكيت دختران

در ورزشگاه آزادي به منظور حضور در رقابتهاي جهاني كلمبياادامه مطلب
نوشته شده در تاريخ سه شنبه شانزدهم شهریور ۱۳۸۹ توسط  سرویس اردبیل فردا
 

مدیر شبکه سوم سیما:

 فردوسی پور از حمایت ما سوءاستفاده می کند

 مهر: مدیر کل پخش شبکه سه اعلام کرد درباره متوقف شدن برنامه "نود" دستوری به ما داده نشده است و مشکل برنامه روز دوشنبه هشتم شهریورماه به نبود مدیریت صحیح عادل فردوسی‌پور در زمانبندی برمی‌گردد.

 احسان شیعه، مدیر کل پخش شبکه سه درباره برنامه نود دوشنبه هشتم شهریورماه و شایعه متوقف شدن پخش آن گفت: تاکنون درباره توقف پخش برنامه 90 از سوی مدیران شبکه سه دستوری به ما داده نشده است.

 وی درباره گلایه عادل فردوسی‌پور در ارتباط با ندادن زمان بیشتر در برنامه دوشنبه شب گفت: ما قبل از هر برنامه زمان را به تهیه‌کننده اعلام می‌کنیم تا بر آن اساس برنامه‌ریزی کند. این روند همیشه در پخش زنده برنامه‌های مختلف سازمان صدا و سیما وجود دارد. در برنامه دوشنبه هشتم شهریورماه هم از قبل به عادل فردوسی‌پور زمان را اعلام کرده بودیم.

 مدیر کل پخش شبکه سه ادامه داد: فردوسی‌پور در برنامه دوشنبه شب درخواست زمان بیشتر کرده بود که ما به دلیل ویژه برنامه شبکه سحر نتوانستیم زمان بیشتری در اختیار او قرار دهیم. البته در برنامه هفته گذشته برای گفتگو با علی دایی به او وقت اضافه دادیم، ولی در برنامه دوشنبه زمان کم داشتیم.

 شیعه افزود: به فردوسی‌پور انتقاد وارد است، چون او زمان را مدیریت نمی‌کند و این طور نیست که هر چه پیش آید خوش آید. عملکرد فردوسی‌پور همیشه ما را با مشکل رو به رو می‌کند و این در حالی است که شبکه سه همیشه حمایت لازم را از برنامه 90 کرده است. ما زمان برنامه دوشنبه را هم کم نکردیم، چرا که از قبل زمان به او اعلام شده بود. او قدرشناس نیست و صحبت‌های او در برنامه دوشنبه غیر حرفه‌ای بوده است. اگر او نمی‌تواند مدیریت زمان داشته باشد به ما انتقاد وارد نیست.

 وی ادامه داد: فردوسی‌پور از حمایت مدیران شبکه سه سوء استفاده می‌کند و به برنامه نود انتقادهایی وارد است. مثلاً او یک قرارداد حقوقی را در برنامه مطرح می‌کند در حالی که طرف مقابل حضور ندارد. مطرح کردن مسائل حقوقی در یک برنامه تلویزیونی صحیح نیست، بلکه باید در دادگاه مسائل حقوقی را مطرح کرد. در مجموع نباید به کسی ظلم شود و حق و حقوق کسی پایمان شود.

 


ادامه مطلب
نوشته شده در تاريخ یکشنبه چهاردهم شهریور ۱۳۸۹ توسط  سرویس اردبیل فردا
 
علی ای همای رحمت از استاد شهريار
 

علی ای همای رحمت تو چه آیتی خدا را

که به ماسوا فکندی همه سایه هما را

دل اگر خداشناسی همه در رخ علی بین

به علی شناختم به خدا قسم خدا را

به خدا که در دو عالم اثر از فنا نماند

چو علی گرفته باشد سر چشمه بقا را

مگر ای سحاب رحمت تو بباری ارنه دوزخ

به شرار قهر سوزد همه جان ماسوا را

برو ای گدای مسکین در خانه علی زن

که نگین پادشاهی دهد از کرم گدا را

بجز از علی که گوید به پسر که قاتل من

چو اسیر تست اکنون به اسیر کن مدارا

بجز از علی که آرد پسری ابوالعجائب

که علم کند به عالم شهدای کربلا را

چو به دوست عهد بندد ز میان پاکبازان

چو علی که میتواند که بسر برد وفا را

نه خدا توانمش خواند نه بشر توانمش گفت

متحیرم چه نامم شه ملک لافتی را

بدو چشم خون فشانم هله ای نسیم رحمت

که ز کوی او غباری به من آر توتیا را

به امید آن که شاید برسد به خاک پایت

چه پیامها سپردم همه سوز دل صبا را

چو تویی قضای گردان به دعای مستمندان

که ز جان ما بگردان ره آفت قضا را

چه زنم چونای هردم ز نوای شوق او دم

که لسان غیب خوشتر بنوازد این نوا را

«همه شب در این امیدم که نسیم صبحگاهی

به پیام آشنائی بنوازد آشنا را»

ز نوای مرغ یا حق بشنو که در دل شب

غم دل به دوست گفتن چه خوشست شهریارا


ادامه مطلب
نوشته شده در تاريخ دوشنبه هشتم شهریور ۱۳۸۹ توسط  سرویس اردبیل فردا
نوشته شده در تاريخ یکشنبه هفتم شهریور ۱۳۸۹ توسط  سرویس اردبیل فردا

تصاوير تكان‌دهنده از مرگ درياچه اروميه

در حالي كه درياچه اروميه به عنوان بيستمين درياچه بزرگ جهان با مساحتي حدود 483 هزار هكتار يكي از مهمترين و با ارزش‌ترين اكوسيستم‌هاي آبي و بزرگترين درياچه داخلي ايران به شمار مي‌آيد، جديدترين آمارها نشان مي‌دهد 250 هزار هكتار از اين درياچه كه از سال 1354 در فهرست كنوانسيون حفاظت از تالابها (رامسر) ثبت شده است، به شوره‌زار تبديل شده، سطح تراز آبي آن نيز به پايين‌ترين حد ممكن طي چند دهه قبل رسيده و شوري آن نيز با گذشتن از حد فوق اشباع به 340 گرم بر ليتر رسيده است كه همين امر موجب شده «آرتميا» به عنوان مهمترين موجود اين درياچه در آستانه نابودي كامل قرار گيرد. تمامي اين مسايل حاكي از مرگ تدريجي و البته دردناك اين درياچه بزرگ ايران و بروز يك فاجعه زيست‌محيطي در اين منطقه است اين در حاليست كه به گفته كارشناسان پيش‌بيني مي‌شود سطح آب درياچه اروميه تا 2 ماه آينده از حداقل تراز سال گذشته نيز پايين‌تر بيايد!

به گزارش خبرنگار «
تابناک اجتماعی»، درياچه اروميه و جزاير متعدد آن به لحاظ ويژگي‌هاي منحصر به فرد اكولوژيكي از سال 1346 به عنوان منطقه حفاظت شده و از سال 1349 به عنوان پارك ملي مورد حفاظت قرار گرفته است. اين درياچه از سال 1354 به عنوان ذخيره‌گاه بيوسفر در برنامه انسان و كره مسكون سازمان يونسكو معرفي و در آن ثبت شده است و در سال 1354 درياچه اروميه و تعدادي از درياچه‌هاي آب شيرين جنوبي آن به علت دارا بودن معيارهاي جهاني كنوانسيون حفاظت از تالابها (رامسر 1971) در ليست تالاب‌هاي كنوانسيون قرار گرفته است و هم اكنون به دليل مشكلات زيست محيطي در ليست فهرست تالاب‌هاي در معرض تغييرات شديد اكولوژيكي اين كنوانسيون جهاني قرار دارد.

به گفته كارشناسان بهره‌برداري بي‌رويه از منابع آب زيرزميني و سطحي كه عمدتا با هدف گسترش فعاليت‌هاي كشاورزي صورت مي‌گيرد، كاهش نزولات آسماني و ورودي صفر آب از رودخانه‌هاي حوضه آبخيز در كنار احداث سازه‌هاي سدي و احداث ميانگذر اروميه موجب شده كه وضعيت اين درياچه بحراني شود.


شوري درياچه اروميه به حد فوق اشباع رسيد
به گزارش ایسنا، وزارت جهاد كشاورزي به جاي آن كه عرصه‌هاي كشت آبي موجود را به آبياري تحت فشار يا قطره‌اي تبديل كند، عرصه‌هاي جديدي در پاي كوه‌ها با سيستم‌ تحت فشار ايجاد كرده است!

مهندس حسن عباس‌نژاد، مدير كل محيط زيست آذربايجان غربي كه مديريت پارك ملي درياچه اروميه را نيز بر عهده دارد با اشاره به اين كه هم اكنون سطح آب درياچه «اروميه» 45/1271 متر از سطح درياهاي آزاد است كه نسبت به خرداد ماه حدود 55 سانتيمتر تبخير داشتيم به ايسنا گفت: شوري درياچه به حد فوق اشباع رسيده و هم‌اكنون 340 گرم بر ليتر شده است. از سوي ديگر 250 هزار هكتار از اراضي درياچه به شورزار تبديل شده است.

وي با اشاره به اين كه ورودي آب درياچه اروميه هم اكنون صفر است، افزود: در خصوص مديريت زيست بومي درياچه اروميه در سطح ملي تصميمات خوبي گرفته شده و ستاد اجرايي آن در سطح ملي تشكيل شده و حق آبه درياچه اروميه 1/3 ميليارد مترمكعب در سال تعيين شده است كه سه استان آذربايجان غربي، شرقي و كردستان موظف به تامين اين حق‌آبه شده‌اند. از سوي ديگر موضوع انتقال بين حوضه‌اي نيز در حال پيگيري است كه در اين خصوص گزينه‌هاي مختلفي مطرح شده است.

مدير كل محيط زيست آذربايجان غربي با اشاره به اين كه باروري ابرها نيز از ديگر تصميمات اتخاذ شده در اين زمينه است، افزود: در عين حال مطلع شديم كه رييس‌جمهوري دستور انتقال 2 ميليارد مترمكعب آب را به اين حوضه صادر كرده است كه با توجه به حق‌آبه تعيين شده در اين خصوص پيش‌بيني مي‌كنيم وضعيت درياچه اروميه بهبود يابد.

وي با اشاره به اين كه مجموعه اقدامات انجام شده مثبت بوده است، گفت: اگر شرايط جوي به حالت عادي باز گردد قطعا وضعيت درياچه اروميه بهتر از سال‌هاي 81 و 82 خواهد شد.

مدير كل محيط زيست آذربايجان غربي مهمترين مشكل درياچه اروميه كاهش نزولات آسماني، استفاده بي رويه از آب‌هاي زيرزميني و ورودي صفر آب از رودخانه‌هاي حوضه آبخيز درياچه اروميه عنوان كرد و به ايسنا گفت: كاهش نزولات آسماني موجب افزايش فشار بر آب‌هاي زيرزميني شده و همين امر موجب شده با تخليه آب‌هاي زيرزميني، آب شور جايگزين آن شود.

وي با اشاره به اين كه هم اكنون 21 رودخانه با 39 مسيل وارد درياچه اروميه مي‌شوند گفت: در حال حاضر بر روي تمامي اين رودخانه‌هاي منتهي به اين درياچه يا سد احداث شده و يا در دست احداث است.

مدير كل محيط زيست آذربايجان غربي تاكيد كرد: يكي از مشكلات عمده بهره‌برداري از سدهاي احداث شده بر روي درياچه اروميه است كه پيش‌بيني مي‌شود 4 ميليارد متر مكعب آب از اين سدها براي كشاورزي و ساير مصارف طي سال‌هاي آينده بهره‌برداري شود كه اين امر فشار مضاعفي را بر درياچه اروميه وارد مي‌كند.


وي در خصوص تاثير ميانگذر درياچه اروميه بر خشك شدن آن گفت: به اعتقاد بنده احداث اين ميانگذر هيچ گونه تاثيري بر خشك شدن درياچه اروميه نداشته و تنها چرخه آب را بر هم زده و اين امر موجب شده است رسوبات در بخش جنوبي درياچه اروميه انباشته شود.

مدير كل محيط زيست آذربايجان غربي به افت شديد جمعيت آرتميا در درياچه اروميه اشاره كرد و گفت: بررسي‌هاي صورت گرفته نشان مي‌دهد ميزان آرتميا در درياچه اروميه به شدت كاهش يافته و تقريبا به صفر رسيده است، اما سيست آن تا 50 سال باقي مي‌ماند كه اميد داريم با آبدار شدن مجدد درياچه اروميه شاهد حضور آرتميا به عنوان مهمترين موجود اين درياچه باشيم.

وي در خصوص جزاير درياچه اروميه گفت: از ساليان قبل آب انبارهايي در اين جزاير براي حيوانات آن احداث شده است و هر چند دبي چشمه‌ها در اين جزاير بسيار كاهش يافته است، اما مشكل كم آبي در آن‌ها نداريم.


ادامه مطلب
نوشته شده در تاريخ شنبه ششم شهریور ۱۳۸۹ توسط  سرویس اردبیل فردا

موضع‌گيري استقلالي‌ها درباره‌ي سريال «در مسير زاينده رود»

تعدادي از بازيكنان تيم استقلال موضع‌گيري متفاوتي نسبت به مضمون سريال «در مسير زاينده‌رود» ساخته حسن فتحي دارند.

به گزارش (ايسنا)، در شرايطي كه براي اولين بار سريالي درباره‌ي شخصيت يك فوتباليست از سوي سيماي ايران پخش مي‌شود، تعدادي از بازيكنان فوتبال در واكنش به اين مجموعه‌ي تلويزيوني واكنش‌هاي متفاوتي را در گفت‌وگو با خبرنگار ايسنا ارائه دادند.ادامه مطلب
نوشته شده در تاريخ سه شنبه دوم شهریور ۱۳۸۹ توسط  سرویس اردبیل فردا
تمامی حقوق این وبلاگ محفوظ است | طراحی : پیچک  

امارگیر حرفه ای سایت

سایت خدماتی نایت اسکین - امارگیر سایت